Головне

05 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

05 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

117 років тому Кирило Трильовський заснував перше руханково-пожежне товариство "Січ". Січовий рух швидко поширився. У 1913 році при Українському Січовому Комітеті засновано парамілітарну організацію Українських Січових Стрільців.

04 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

04 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

72 роки тому, після закінчення Другої світової війни оприлюднена Декларація Проводу ОУН (б), яка містила заклик продовжувати боротьбу, покладаючись на власні сили. Намічено перейти до вужчих форм підпільної боротьби, аби уникнути значних втрат.

03 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

03 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

26 років тому підписана т.зв. "Віндхукська декларація", що закликає уряди держав всього світу забезпечувати свободу преси і її демократичний характер. За рішенням ЮНЕСКО цей день відзначають як Всесвітній день свободи преси. Зі святом, колеги-журналісти.

02 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

02 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Три роки тому, у другий день травня проросійські бойовики спровокували в Одесі заворушення, метою яких було заснування т.зв. ОдНР за прикладом самопроголошених республік Донбасу. Протистояння із патріотичними силами призвело до загибелі десятків людей.

01 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

01 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

51 рік тому, в день "солідарності трудящих" студент Георгій Москаленко і робітник Віктор Кукса вночі встановили жовто-блакитний прапор на даху головного корпусу Київського інституту народного господарства. Пам'ятаємо.

30 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

30 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

25 років тому, в останній день квітня Європейський центр ядерних досліджень у Женеві оголосив, що технологія World Wide Web (WWW), буде поширюватись безкоштовно і абсолютно без всяких обмежень - тобто народився Інтернет.

29 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

29 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

91 рік тому прийшов у Світ Божий один з "батьків" Інтернету - Пол Баран. Завдяки його технології пакетної передачі даних ви зараз читаєте Щоденник Української Кліо. У 2007 році ім'я Барана з'явилося в американській Національній залі слави винахідників.

«Мавр зробив свою справу – мавр може піти», - економіст про роботу Гонтаревої (ВІДЕО)

28 квітня, 15:59 • Економіка

Голова НБУ Валерія Гонтарева довела банківську систему України до руйнації, виконуючи поставлене перед нею завдання. При цьому очільниця Нацбанку втілила у життя низку рішень, що призвели до стрімкого падіння національної валюти України.

28 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

28 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

28-й квітневий день був трагічним: о 4-й ранку оперативною групою військ "Вісла" розпочато виселення українців з південно-східних регіонів Польщі на західні та північні території, які раніше входили до складу Німеччини.

27 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

27 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Попри багатотисячні вуличні протести, ВРУ ратифікувала договір про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 року в обмін на обіцянки про знижку ціни на газ ("за" - 236). Ніхто з тих, хто голосував, не поніс відповідальності.

Профспілки анонсували акції протесту проти прийняття нової редакції Трудового кодексу (ВІДЕО)

26 квітня, 18:34 • Політика

Низка профспілкових організацій заявила про масові акції протесту проти ухвалення нової редакції Трудового кодексу, яка, за їх словами, утискає права працівників і суперечить міжнародним нормам.

26 квітня. Щоденник української Кліо (ФОТО)

26 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

31 рік тому, о 01 годині 23 хвилини за київським часом вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Керівництво СРСР намагалося тримати в таємниці факт і масштаби катастрофи. В Україні через радіацію померло не менше 15 тисяч людей.

Юлія Тимошенко: найбільші перешкоди референдуму чинить найбільший латифундист країни та його оточення (ВІДЕО)

25 квітня, 14:55 • Політика

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликає владу запитати думку українського народу щодо продажу сільськогосподарської землі на Всеукраїнському референдумі.