Головне

31 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

31 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

63 роки тому СРСР звернувся до до НАТО з ініціативою прийняти його в члени організації. Північноатлантичний Альянс через деякий час відкинув цю пропозицію. "Умом Россию не понять", як писав класик. Втім, і СРСР теж.

30 березня, Щоденник Української Кліо (ФОТО)

30 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

161 рік тому капітуляцією Московії завершилась Кримська війна - план розширення "русскава міра" на південь провалився. Паризький мир 1856 року позбавив Московію права мати військовий флот на Чорному морі, що вони традиційно невдовзі порушили.

29 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

29 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 29 весняний день сталися знакові події: Джон Пембертон з Атланти створив кока-колу, ухвалено Північноамериканський акт, яким створено Канаду, відбулася перша вистава першого в Галичині професійного українського театру.

28 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

28 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

28-го березня у Світ Божий прийшли борці: Себастьян-Франсіско де Міранда-керівник боротьби за незалежність іспанських колоній у Південній Америці, Микола Сціборський - теоретик українського націоналізму, Юрій-Богдан Шухевич - син командувача УПА.

27 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

27 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Вчора вночі стрілки годинників знову перевели на годину вперед. Вперше оригінальна ідея прокидатися влітку на годину раніше прийшла в голову Бенджаміну Франкліну, який присвятив їй окрему публікацію у 1784 році.

26 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

26 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

26 березня 1909 року російські війська увійшли в Персію, щоб підтримати шаха Мухаммада Алі у боротьбі з конституційним урядом. Минають століття, а сутність московської політики не міняється: підступність, агресія, насильство, смерть.

25 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

25 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 25-й день весни в концтаборі Майданек загинув греко-католицький священик блаженний Омелян (Ковч). Отець Омелян писав з табору до своїх рідних: "Учора вбили тут 50 чоловік. Якщо я не буду тут, то хто допоможе їм перейти ці страждання?..."

24 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

24 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Весняний день політичних катаклізмів: в Німеччині всю повноту влади передали А.Гітлеру, І.Карімов довічно обійняв посаду президента Узбекистану, у Киргизстані відбулася "тюльпанова" революція, а у Мінську знищено наметове містечко опозиції.

Відмова НКРЕКП від зниження ціни на електроенергію означає, що з 1 квітня тариф зросте, - депутат (ВІДЕО)

23 березня, 16:59 • Політика

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заявила, що не підвищуватиме оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію.

Соболєв: «Коаліція Роттердам+» звільнила від е-декларування тих, хто має проблеми із законом (ВІДЕО)

23 березня, 14:47 • Політика

«Батьківщина» вважає, що ухвалення непогодженого з Європейською Комісією законопроекту №6172, під прикриттям якого від е-декларування буде звільнено низку високопосадовців, може зірвати ухвалення рішення щодо надання безвізового режиму для України.

Дійти до суті з Сергієм Дацюком - ІІ. Частина 2 «Сюжет історичної гри, як суб’єктий фактор, який грає державами і людьми». Розмова з С.Переслегіним (ВІДЕО)

23 березня, 11:30 • Політика

Продовження розмови філософа Сергія Доцюка з московським гостем – письменником, істориком, філософом, футурологом Сергієм Борисовичем Переслегіним.