Головне

12 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

12 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 12-й травневий день прийшов у Світ Божий український живописець Іван Марчук - один з членів "Золотої гільдії". У жовтні 2007 був включений до британського рейтингу "Сто геніїв сучасності", який формувала газета "The Daily Telegraph".

11 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

11 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

"Боріться і поборете!" - процитував Тараса Шевченка президент США Білл Клінтон під час свого 2-денного візиту до Києва. 21 рік минув з того травневого дня, вже і Білл не при справах і його дружина програла Трампу, а ми все боремося. Час вже перемагати.

10 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

10 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Сьогодні Кліо підготувала "приємний спомин" для ностальгуючих за сов'єтами: в 10-й день травня, 61 рік тому в СРСР була скасована плата за навчання у старших класах середніх шкіл. Ось вам і крах казочки про безкоштовну освіту за часів влади комуністів.

09 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

09 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 9-й травневий день, 67 років тому було оприлюднено пропозицію міністра закордонних справ Франції Робера Шумана щодо об'єднання під єдиним керуванням вугільних і сталеплавильних ресурсів передовсім Франції та Німеччини, чим закладено підвалини ЄС.

08 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

08 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

72 роки тому, о 23 годині 01 хвилині за центральноєвропейським часом завершилося збройне протистояння в Європі між військами союзників та нацистською Німеччиною. Цей день в багатьох країнах Європи відзначають як День пам'яті жертв Другої світової війни.

07 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

07 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У сьомий день травня в Київ вступили Військо Польське й армія УНР, в Реймсі підписана безумовна капітуляція Німеччини у ІІ Світовій війні, а в СРСР розгорнули найбільшу в історії антиалкогольну кампанію.

06 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

06 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

23 роки тому за участі королеви Великобританії Єлизавети II і президента Франції Франсуа Міттерана відбулося урочисте відкриття тунелю під Ла-Маншем між Францією й Англією. Євротунель було задумано ще на початку ХІХ (!) століття.

05 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

05 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

117 років тому Кирило Трильовський заснував перше руханково-пожежне товариство "Січ". Січовий рух швидко поширився. У 1913 році при Українському Січовому Комітеті засновано парамілітарну організацію Українських Січових Стрільців.

04 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

04 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

72 роки тому, після закінчення Другої світової війни оприлюднена Декларація Проводу ОУН (б), яка містила заклик продовжувати боротьбу, покладаючись на власні сили. Намічено перейти до вужчих форм підпільної боротьби, аби уникнути значних втрат.

03 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

03 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

26 років тому підписана т.зв. "Віндхукська декларація", що закликає уряди держав всього світу забезпечувати свободу преси і її демократичний характер. За рішенням ЮНЕСКО цей день відзначають як Всесвітній день свободи преси. Зі святом, колеги-журналісти.

02 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

02 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Три роки тому, у другий день травня проросійські бойовики спровокували в Одесі заворушення, метою яких було заснування т.зв. ОдНР за прикладом самопроголошених республік Донбасу. Протистояння із патріотичними силами призвело до загибелі десятків людей.

01 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

01 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

51 рік тому, в день "солідарності трудящих" студент Георгій Москаленко і робітник Віктор Кукса вночі встановили жовто-блакитний прапор на даху головного корпусу Київського інституту народного господарства. Пам'ятаємо.

30 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

30 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

25 років тому, в останній день квітня Європейський центр ядерних досліджень у Женеві оголосив, що технологія World Wide Web (WWW), буде поширюватись безкоштовно і абсолютно без всяких обмежень - тобто народився Інтернет.