«В стране царит стабильность, - секретарь РНБО Андрюшка знав, що ця фраза діє на «царя» витверезливо. - Народ готовится к Новому году. Эти разные саммиты, интеграции, ассоциации нашим трудящимся по цымбалам.

         - Давай выпьем, - президент випорожнював уже третій «пузир» «Білухи». - С Новым годом, товарищи! Да здравствует нерушимая русско-украинская дружба!

Після сочного закусону за рік, що гряде, Хам продовжив святкову тему:

         - А где здесь этот, мэр киевский? Ты вот что, Андрюша, дай команду, чтобы сейчас и немедленно на этом блядском Майдане стояла елка. Лучшая елка в мире! Ты знаешь, как я люблю елку. С детства. Понял?..

 

...- Дело в том, что там, ну на Майдане, какие-то пацаны мешают установить елку, - отаку несусвітню дурницю взяв і бовкнув крізь проріджені зуби.


-         Ты соображаешь, что ты говоришь? Пацаны мешают выполнять безпрекословно указ президента?

-         ...- Но это не просто шпана. Это митинг за эту самую, ассоциацию, - уточнення лише ускладнило взаєморозуміння керівників держави у ході аналізу ситуації, що склалася.

 

-         ...Какая ассоциация? Но мы же определились... Решение принято. Я еще из самолета доложил. Ассоциации каюк, Владимир Владимирович. Народ воспринимает с пониманием. Даже с воодушевлением. Не его, народа, это дело. В конце то концов. А здесь какая шпана портит нам всю малину....Осуществить зачистку центра столицы с целью установления новогодней елки для поднятия настроения нашого народа, которое подпортилось всей это      непоняткой со всякими ассоциациями»

 

 

Це витяги із мого роману «Армагеддон на Майдані»( виданий англійською мовою у США і номінований на престижну літературну премію США). Цей художній реквієм я писав  у березні 2014-го, коли ще стояли барикади і ще не висохла кров на бруківці, і лише через кілька місяців новообраний президент Порошенко дасть команду зачистити Майдан, щоб й сліду не залишилося.

Уже тоді не тільки мені, а усім нам, мільйонам чи мільярдам по усьому світу, усім нам, було зрозуміло достеменно,  Я К  Ц Е  Б У Л О.

 

Мені у страшному сні не могло приснитися, що через три роки перед народом України знову постане єнакіївський кат-зек, що із санкції президента України і на прохання президента Росії йому влаштують бенефіс у прямому ефірі на весь світ. Бенефіс  м'яснику, який вперше з часів Робесп'єра вчинив у центрі Європи народовбивство посеред мирного міста, коли послані ним кілери розстрілювали громадян із дерев'яними щитами, як на сафарі, цілячись дітям прямо у серце чи в око.

 

 Що цього ката витягнуть із рубльовських схронів Луб'янки і виставлять за сценарієм Суркова... свідком.

Янукович - свідок Майдану. Таку кваліфікацію йому дав Луценко. Мало тебе, Юра, той самий зек гноїв у турязі.

 

Матері дітей із «Небесної сотні», сироти і вдови, ви чуєте, - то не Янукович вбивав ваших рідних. Луценко із Порошенком вирішили так, що Хам - свідок. А ваших невинно убієнних, які повернулися із Києва у домовинах, розстріляв не він. І через три роки невідомо хто.

 

А може їх не розстріляли? Може цього й не було, може вам здалося, може ваш син чи брат, батько чи мати, самі й винуваті, що повмирали на вулиці Інститутській. Виходить так, що вони, ця «Небесна сонця», на кістках якої влаштували танці, вона й винувата. Раз Янукович свідок.

 Раз Янукович - свідок, то це значить, що «Небесну сотню» розстрілюють знову. У прямому ефірі...

 

«Коли в одному місці збирається півтора мільйона, то здається, що навколо тебе у повному зборі усе людство. То розумом людина може осягнути багатомільярдний демографічний вимір. А очі людські, оптика світоглядна таким масштабом бачення не володіє. Коли довкруж тебе мільйон, то уже для зору людського немає значення, чи то мільйон, а чи усіх сім мільярдів.

А відтак, Титан, ім'я якому - легіон, вивергає півтора мільйонними устами, і здригаються, як колонада у храмі тисячоліть, столітні київські каштани:

         - Зека геть!

- Зека геть!

- Зека геть»

На повні груди гриміла нація. У вогнистому гніві і смолоскипному сяйві рвійних сердець. І то було уже одне серце на усіх, що відбивало набат повстанської непокори».

 

І тепер, через три роки,  подвиг тої самої нації, який я зобразив у своєму реквіємі-романі, як наймасштабнішу подію вселюдської історії у 21 столітті, - усе це під ноги?

 Під ноги свідка, того самого зека. Зека геть? Та ні, зек повернувся. Його люб'язно впустили у поневолену свідомість знову приспаної нації ті, котрі прийшли на кістках убієнних ним , ті, для яких він не зек, а товариш по Партії регіонів, з якої розпочалося сходження на президента нинішнього «євроінтегратора».

 

Якби так Гітлер втік десь до Гваделупи і йому влаштували відео конференцію, баварський м'ясник, як і донецький, так само постав би, як свідок. Розказував би, що то євреї самі себе спопеляли у газових камерах, що самі себе народи Європи гнали у нацистське рабство. А він, як і наш, лише свідок...

 

Тепер, через три роки, із бенефісу Януковича розпочався Р Е В А Н Ш. Повзуча контрреволюція розтікалась, як липка магма злодійської гноївки, одразу після Майдану. А от тепер прийшов час не приховувати, а публічно і громоголосо влаштувати зразково показовий РЕВАНШ. Зі  «свідком» Хамом в головній ролі за сценарієм Луб'янки і Генпрокуратури України.

 

Вони нас, убієнних на тому світі і ще живих тут, вони нас уже  не бояться. І не тільки. Вони так вирішили, що можуть топтати нашу Гідність, пробуджену на Майдані. Вони так вважають, що настав остаточно і безповоротно їхній час. Час реваншу.

Янукович, якому улесливо кланялися продажні і напуджені судді та пискляві  адвокатки, - на вершині апофеозу. А поруч - маса інших ознак тотального реваншу. Знову спущено усіх псів на Тимошенко, яку визволив із темниці Майдан. Нинішнє її розпинання можна порівняти хіба що із попереднім розп'яттям, коли  вулицями Києва у автозаку возив її зек.

Повний європровал у Брюселі. Який там Євромайдан, на якому ви вмирали. Ви поставили таку владу, яка краде до нестями. Тому вгамуйтесь:  безвіз - і нині там. Безвіз - це знову залізна завіса. Третій річниці Майдану присвячується.

 

Ознаки реваншу - у настроях Нації, у яких проглядається нова перспектива.  Он  появилося «нове обличчя» серед лідерів президентського рейтингу - Рабинович.

 

Василь Базів