Виконавчий директор конкурсу "Євробачення" Йон Ола Санд вважає, що в питанні участі російської виконавиці Юлії Самойлової рішення має ухвалювати українська влада.

"Ми повністю поважаємо і розуміємо закони України, але з боку Європейської спілки радіомовлення і телебачення (ЄСРТ) у нас немає ніяких заперечень до російської делегації і не бачимо порушень з їх боку. Ми хочемо, щоб всі країни брали участь, але це рішення української влади, і ми будемо його поважати", - сказав Йон Ола Санд журналістам у вівторок у Києві, передає Цензор.НЕТ.

Він також зазначив, що розраховує на оптимальне вирішення цього питання.

У свою чергу, віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко зазначив, що всі учасники конкурсу повинні дотримуватися українського законодавства.

Читайте також: Організатори «Євробачення» заявили про готовність України до конкурсу

"Одна з країн, Російська Федерація, незаконно анексувала Крим і продовжує неоголошену гібридну війну на сході України. Разом з тим ця країна серед учасників Євробачення. Російська сторона запропонувала учасницю, яка, на жаль, за деякими повідомленнями перетнула кордон АР Крим незаконним способом. Це справа вимагає додаткового вивчення з боку українських спецслужб. Цей процес зараз і відбувається", - сказав В.Кириленко.

За його словами, Україна буде вирішувати це питання "згідно з духом Євробачення" і українським законодавством.

Як повідомлялося, Росію на Євробаченні-2017 представлятиме Ю.Самойлова з піснею "Flame is Burning". Вона з дитинства пересувається на інвалідному візку і має першу групу інвалідності.

Служба безпеки України повідомила, що перевірить достовірність інформації про можливі візити Ю.Самойлової до Криму, і після цього ухвалить рішення щодо її допуску на українську територію.

Державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко заявив, що міністерство вивчає інформацію щодо можливого виступу Ю.Самойлової в Криму. Він зазначив, що Мінінформполітики не звертатиметься до Служби безпеки України з проханням про вивчення ситуації, оскільки СБУ вже в курсі і вивчає ситуацію.