Міністри закордонних справ України та Польщі Павло Клімкін та Вітольд Ващиковський розцінюють недавні акти вандалізму щодо місць пам'яті двох народів як частину гібридної війни, що її веде Росія, і розраховують на поліпшення контролю над цими місцями. Про це йдеться у повідомленні МЗС України.

"Міністри засудили недавні акти вандалізму проти місць пам'яті в Польщі і в Україні, зазначивши, що ці провокації є частиною гібридної війни, яку веде Росія, намагаючись завдати шкоди нашому партнерству", - йдеться у повідомленні.

"Відповіддю на дії вандалів стане ще більш тісна співпраця між Україною і Польщею, в тому числі, щоб знайти і покарати цих злочинців", - наголосив Клімкін.

Він додав, що обидві сторони працюють над тим, щоб поліпшити контроль над місцями пам'яті.

"Сьогодні ми про це говорили, і це буде нашим пріоритетом", - підкреслив Клімкін.

Згідно з повідомленням, польська сторона, в свою чергу, запевнила в готовності і надалі докладати зусиль для зміцнення солідарної позиції всього демократичного світу в підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, а також сприяти в проведенні реформ.

Сторони також обговорили питання безпеки, енергетичної співпраці, євроінтеграційного і євроатлантичного курсу України, регіональної взаємодії в умовах сучасних викликів і загроз, пов'язаних з російською агресією.