Дерматолог Жюль Ліпофф проаналізував сіру хворобу - небезпечну хворобу, якою заразився Джорах Мормонт в серіалі "Гра престолів". Досліднику вдалося знайти прообраз інфекції, методи її поширення і лікування, повідомляє Vox.

 

За словами Ліпоффа, сіра хвороба є інфекційним захворюванням і більш небезпечна, ніж лихоманка Ебола. Вона поширюється через контакт зі шкірою, про випадки передачі повітряно-крапельним або статевим шляхом невідомо.

 

 

Швидше за все, збудниками сірої хвороби виступають віруси. Разом з тим, свою роль може грати і генетична схильність. Про це свідчить те, що Тіріон не захворів сірої хворобою та характер ушкоджень на обличчі принцеси Ширін.

 

 

За своєю природою і течією сіра хвороба більше схожа на віспу і сибірську виразку, ніж на чуму або проказу. У поєднанні з генетичною складовою найбільш близьке з відомих медицині захворювань - папіломавірус: при наявності у людини певних мутацій зараження вірусом може призвести до розвитку бородавчастої епідермодисплазії.

 

На основі цих даних, Ліпофф прийшов до висновку, що сіра хвороба - вірусне інфекційне захворювання, яке передається через шкіру і протікає повільно. Найбільше захворювання схоже на віспу або папіломовірусну інфекцію. При виділенні збудника можлива розробка вакцини (або магічних ритуалів, здатних зупинити поширення хвороби).