Археологи при розкопках курганів Тель-Таїнат на південному сході Туреччини виявили статую жінки, яка була виготовлена приблизно три тисячі років тому.

 

На думку дослідників, статуя може уособлювати мати всіх богів з хетської міфології або ж дружину одного з хетських царів. Знайдена статуя розмірами 1,1×0,7 метра зроблена з базальту. Вона являє собою обличчя і верхню частину тіла жінки. Статуя добре збереглася, але її обличчя і груди виявилися понівечені. На думку археологів, жіночу фігуру спотворили ще в давнину, можливо з релігійних причин. Археологи знайшли статую в купі базальтових уламків разом з уламками її очей, носа та інших частин обличчя.

 

 

На даний момент вчені не можуть пояснити, ким була жінка. Імовірно, статуя могла зображати дружину царя Суппілуліуми. Або це могла бути богиня Кубаба - мати всіх богів стародавньої Анатолії. Кубаба була царицею Шумера і єдиною жінкою в списку шумерських царів. Вона жила приблизно в 2500-2330 роках до нашої ери і правила, згідно з цим списком, близько 100 років.

 

Крім того, археологи знайшли в уламках фрагменти статуї царя Суппілуліуми.

 

Хети - індоєвропейський народ, який в кінці III тисячоліття до нашої ери з'явився на півострові Анатолія (територія сучасної Туреччини). Близько 1800 року до нашої ери хети заснували державу, яка за кілька століть стала однією з найбільших в регіоні. Під час правління царя Суппілуліуми I (1380-1334 роки до нашої ери) хетське царство досягло вершини своєї могутності. Правителю вдалося перемогти Єгипет і сусідню з хетською державу Міттані, і завоювати Сирію. В кінці XII століття хетське царство приходить в занепад і розпадається на кілька держав. Пізньохетські царства існували до захоплення їх ассірійцями в IX-VIII століттях до нашої ери.