Національний банк України планує ввести в оборот купюру номіналом у тисячу гривень.

Про це в інтерв'ю LB.ua заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб.

«Якщо чесно, я не робив глибокого аналізу з цього питання. Але в цілому, якщо дивитися на цю систему з купюрами, є якась оптимальна точка. Це як крива Лафера (відображає співвідношення між податковими ставками і розміром податкових надходжень - якщо ставки занадто малі або занадто великі, то надходження падають, - ред.)», - сказав він.

«Якщо ти робиш справді велику купюру, то це стимулює тіньову економіку. Як, наприклад, говорять про євро. Що 500 євро прибирають, бо це улюблена купюра фальшивомонетників або наркодилерів (у поясненні голови Європейського центрального банку Маріо Драгі говорилося, що ця купюра використовується «для протизаконних дій»). А наші розрахунки показували, що в умовах того, як змінилася монетарна база, як змінився рівень цін в країні, оптимальне все-таки введення цієї купюри», - додав Сологуб.

Водночас він відмовився повідомити, хто буде зображений на купюрі в 1000 грн.

«Говорити, хто зображений, не можна. Тому що всі документи щодо цієї купюри приносять у червоній папці «цілком таємно». Але я думаю, що інтригу ми протримаємо недовго», - заявив заступник глави НБУ.

Нагадаємо, наприкінці минулого року введення купюри номіналом в 1 000 гривень допустила глава НБУ Валерія Гонтарева.

«Можу сказати, що Пантелеймона (Куліша) там (на купюрі) немає, а решту давайте поки потримаємо в таємниці», - заявила вона.