Український уряд прогнозує зростання економіки України на рівні 3% ВВП, що є вкрай низьким показником і не впливає на суттєві зміни в економічному житті країни.

При цьому, якщо економіка України буде демонструвати зростання на рівні 3-4% ВВП, то вихід на «дореформений» рівень варто очікувати у 2033 році.

Про це сказав головний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ Сергій Кораблін під час прес-конференції.

«Якщо ми будемо рости на 3-4% в рік, то очевидно, це добре. Але ключових проблем економіки країни це не змінить. Якщо ми будемо рости із 3% ВВП в рік, то рівень  1990 року ми досягнемо у 2033 році, а при 4% - в 2029 році. Тобто, через 40-45 років реформ країна, може бути, вийде на дореформений рівень», - сказав Сергій Кораблін.

За словами фахівця, в Україні склалась модель «відстаючого зростання», і незважаючи на прогнозоване зростання економіки, Україна не може на тлі інших країн демонструвати реальне зростання, оскільки темпи приросту ВВП України є нижчими, ніж навіть у розвинених країнах.

«В Україні склалася модель відстаючого зростання», - акцентував Кораблін.

При цьому він наголосив, що для вирішення економічних проблем Україні слід демонструвати принаймні 7-10% щорічного зростання ВВП.

Софія ЗАРУДНА, ІНТВ