Націоналізація «ПриватБанку» стала вимушеним кроком, але Національний банк України мав відреагувати на ситуацію із виведенням капіталу банку, аби не допустити утворення фінансової «діри».

Крім того, ситуація із «ПриватБанком» є наслідком змови власників банку із президентом України Петром Порошенко, що стало можливим за сприяння «своїх» людей - голови НБУ Валерії Гонтаревої і прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Про це у коментарі INTV сказав голова Комітету економістів України Андрій Новак, коментуючи ситуацію навколо приватизації «ПриватБанку».

«Націоналізація «ПриватБанку» є правильним, але вимушеним кроком, і до цього ситуацію можна було не доводити. Чому НБУ, який бачив виведення капіталу із цього банку, не відреагував відразу, а почав реагувати, коли «діра» досягнула 148 млрд грн?», - сказав експерт.

За словами Андрія Новака, у даному випадку мова іде про змову між власниками банку «ПриватБанк» і вищими державними посадовцями, перш за все, із президентом України, у «якого є «свій» прем'єр-міністр і «своя» голова НБУ із своїх бізнес-структур».

«Очевидно, це масштабна змова, в результаті чого за рахунок всіх українців зароблять великі кошти», - наголосив він.

Андрій Новак також пояснив, що сьогодні не можна прогнозувати щодо націоналізації інших банків в Україні і давати прогнози діяльності банківської системи в Україні загалом, оскільки «не можливо прогнозувати діяльність НБУ».

«НБУ не працює за якоюсь стратегією, а працює в режимі «ручного управління» президента України, і чинна голова НБУ є лише виконавицею бізнес-планів президента країни». - підсумував Андрій Новак.

 

Софія ЗАРУДНА, INTV