Питання не в тому, про що домовляється Україна з Міжнародним валютним фондом, а у тому, що Україні, в принципі, варто зробити.

Таку думку висловив під час прес-конференції виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера, Олег Устенко, передає INTV.

«Україна потребує зовнішнього фінансування протягом 2017 року на мінімальній позначці близько 5 млрд дол., а при поганому розкладі відмітка може підніматись до 10 млрд дол. 5 млрд дол. потреби у зовнішньому фінансуванні - це найкращий сценарій, який може очікувати Україну у цьому році», - сказав він.

За словами Устенка, якщо немає програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом, то не буде жодних інших зовнішніх програм кредитування України, оскільки вони прив'язані до того, чи є співробітництво з МВФ.

«Не буде грошей від Світового банку, європейських структур, якщо не буде програми співробітництва з МВФ», - зазначив фахівець.

Устенко прогнозує, що цьогоріч, з мінімально необхідних 5 млрд дол. у якості прямих іноземних інвестицій, Україна може отримати 2 млрд дол. Тоді виникає питання, а де взяти ще 3 мільярди?

«Найгірший сценарій - йти на зменшення обсягів золотовалютних резервів - 15,5 млрд дол. станом на сьогодні», - сказав він.

Крім того, на думку економіста, проводити реформу пенсійної системи, чого вимагає МВФ, рано чи пізно - все одно доведеться.

«Коли в країні є співвідношення, коли 10 працюючих утримують 12 пенсіонерів, то пробуксовка у пенсійній системі була б у будь-якій країні, тому що критичний рівень - це на 10 працюючих, 8 пенсіонерів, а тут у півтора рази більше», - пояснив експерт, додавши що «пенсійна система може просто рухнути».

Читайте також: Україна і кредит від МВФ - залежність, вимоги і перспективи (ВІДЕО)