Після монетизації субсидій мешканці будинків зможуть економити витрати на енергоносії й інвестувати в енергоефективність.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив під час відвідування ОСББ "Київенерго" віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

"Наприклад, сім'я щомісячно отримує рахунок за тепло на 1 000 гривень. З них 900 гривень покриває держава у вигляді субсидії, а 100 залишається оплатити сім'ї. Водночас після здійснення термомодернізації будинку за пакетом "Легкий" платіж за комуналку зменшиться на 20%, тобто на 200 гривень", - зазначив він.

Отже, на думку Зубка, після монетизації субсидій сім'ї не доведеться доплачувати за тепло 100 гривень. "Окрім того, з 100 зекономлених гривень субсидії вона зможе 50 спрямувати на погашення кредиту, а 50 щомісяця накопичувати на своєму рахунку. Вигода очевидна і для людини, і для держави", - підкреслив він.

Читайте також: «Батьківщина» наполягає, щоб уряд відзвітував про Меморандум з МВФ (ВІДЕО)

На його думку, грант Фонду енергоефективності та монетизація субсидії дозволять кожній родині платити вчасно кредит і отримати економію для сімейного бюджету.

Він зазначив, що монетизація планується в два етапи. "Перший - на рівні підприємств-надавачів послуг, другий - на рівні людей-споживачів послуг ЖКГ. Для цього потрібно обов'язково уточнити списки людей, які справді потребують допомоги. Щоб нікого не залишити без уваги, і щоб державними грошима не скористалися шахраї".