Український уряд очікує зростання економіки в 2017 році на 2%.
Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк в ході дискусії в Hudson Institute, передає УНІАН.
Міністр нагадав, що в 2016 році економіка України продемонструвала зростання, переламавши тренд останніх чотирьох років.
"На цей рік ми чекали зростання на 3%. На жаль, ми знизили цей прогноз на 1 п. п. до рівня близько 2%. Причина цього - захоплення бойовиками квазиреспублик при підтримці Росії українських підприємств на окупованих територіях, які платили податки в український бюджет", - сказав Данилюк.
При цьому він підкреслив, що про сценарії економічного колапсу мова не йде, оскільки українській владі вдалося стабілізувати економіку.
"Я не думаю, що зростання на рівні 2-3% є прийнятним. Це не те зростання, якого люди очікують від нас і заради якого ми докладали зусилля для проведення реформ у країні. Нам потрібен більш високий зріст, і я впевнений, що ми здатні цього досягти", - додав міністр.
За його словами, для активізації росту насамперед потрібна масштабна прозора і ефективна приватизація державних активів.
Данилюк підкреслив, що вірить у високе зростання економіки, але щоб отримати показники зростання на рівні 6-7%, необхідно докласти зусилля.
Нагадаємо, Національний банк, взявши до уваги ефекти від блокади Донбасу, переглянув попередній прогноз економічного зростання у 2017 році з 2,8% до 1,9%.