В Україні восени і на початку зими продовжиться підвищення цін на продукти, але в цілому інфляція до кінця року сповільниться. Такий прогноз озвучила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

 

 

За її словами, швидке зростання цін в останні кілька місяців створює ризики для прогнозу щодо інфляції на кінець 2017 року на рівні 10,5%.

 

"Ми, як і раніше, очікуємо уповільнення інфляції в річному вимірі в четвертому кварталі за рахунок високої бази порівняння, зокрема, в компоненті житлово-комунальних послуг. Однак негативний вплив погодних умов і високих світових цін на м'ясо підтримуватиме ціни на продукти харчування на вищому рівні, ніж очікувалося раніше", - зазначила Бєлан.

 

Експерт також прогнозує, що до кінця 2018 року інфляція в Україні сповільниться до 7,2% в річному вираженні на тлі помірнішого зростання цін на продукти харчування, а також відсутності підвищення житлово-комунальних тарифів.

 

Нагадаємо, споживча інфляція в Україні за липень становила 0,2% порівняно з червнем. З початку року ціни зросли на 8,2%. У річному вираженні (до липня 2016) інфляція становила 15,9%. Це вище, ніж було в червні.

 

Червневий показник інфляції Нацбанк вже називав найвищим за рік. Регулятор розраховував, що в липні на Україну чекає дефляція в місячному вираженні, замість якої зафіксовано зростання цін на 0,2%.