Відставка голови правління «Укрзалізниці», Войцеха Балчуна пов'язана з перерозподілом тіньових фінансових потоків в Україні. А новий очільник «УЗ» буде наближеним до президента, Петра Порошенка.

Таку думку висловив під час прес-конференції у Києві політтехнолог, Андрій Золотарьов, передає INTV.

 

 

«Україна впевнено повертається в жовтень 1917 року, оскільки «верхи» вже практично нічого не можуть, «низи» не хочуть терпіти далі, а уряд все більше нагадує тимчасово виконуючих обов'язки. Влада стрімко котиться вниз: замість того, щоб сконцентрувати зусилля на виведенні країни з кризи, вона займається перерозподілом ресурсів і тіньових потоків. Саме таким прикладом є відставка глави «Укрзалізниці» Войцеха Балчуна, якого технічно, у момент його відрядження до Китаю, розглядають (на засіданні уряду - прим.) питання його відставки», - сказав він.

Швидше за все, новим главою ПАТ «Укрзалізниця», стане людина, наближена до Банкової, прогнозує політтехнолог.

 

«По суті буде вирішуватися питання хто контролюватиме тіньові фінансові потоки «Укрзалізниці», яких там дуже багато. Це одне з небагатьох місць, де «крутяться» дуже великі гроші», - підсумував Золотарьов.

 

Як відомо, у середу, на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що голова правління «Укрзалізниці», Войцех Балчун, подав у відставку. Кабмін її прийняв. 

 

Тимчасово виконуючим обов'язки керівника «Укрзалізниці» став перший заступник міністра інфраструктури, голова наглядової ради «УЗ», Євген Кравцов.

 

 

Водночас, уряд має намір оголосити конкурс на пошук нового топ-менеджера залізниці.

Сам Балчун, на власній сторінці в одній з соцмереж підтвердив відставку.

Поляк очолив «Укрзалізницю» торік у червні. Ще у травні поточного року він говорив, що не проти залишитися в компанії.