Уряд німецької федеральної землі Рейнланд-Пфальц схвалив продаж своєї 82,5-відсоткової частки збиткового аеропорту за 15 мільйонів євро. За умовами угоди, федеральна земля надасть концернові субсудію у розмірі майже 23 мільйонів євро.

 

Земля Рейнланд-Пфальц продала свою частку в аеропорті Франкфурт-Ган дочірній компанії китайського концерну HNA Airport Group. У вівторок, 9 серпня, були підписані необхідні для продажу документи, повідомило земельне міністерство внутрішніх справ у Майнці. Аеропорт Франкфурт-Ган розташований у 120 кілометрах від Франкфурта-на-Майні. Авіакомпанія Ryanair є основним клієнтом цього аеропорту.

 

 

Вартість угоди становила 15,1 мільйона євро. Цю суму китайський концерн вніс ще до завершення процесу купівлі. Китайські бізнесмени планують зробити аеропорт прибутковим та провести реструктуризацію. За повідомленнями агенції dpa, досі відсутня інформація, чи будуть збережені усі робочі місця.

 

Згода Єврокомісії

 

Однією з умов продажу мала бути згода Єврокомісії. На початку серпня 2017 року Брюссель дозволив владі Рейнлан-Пфальцу надати китайському концерну субсидії у розмірі не більше 25,3 мільйонів євро до 2024 року. Земельний уряд пообіцяв HNA надати підтримку у 22,6 мільйона євро для збереження робочих місць.

 

Нагадаємо, що в кінці червня у приватизації військового летовища під Франкфуртом виникла пауза - покупець з Китаю вчасно не перерахував обумовлені угодою кошти.