За словами експертів, урядова Пенсійна реформа відтермінує проблему на 5-7 років і водночас погіршить умови виходу на пенсію людей, які народилися наприкінці 60-хх та у 70-х роках минулого століття.

 

«Насправді, ця реформа абсолютно демотивує сучасне молоде покоління платити податки. Це не реформа, це не вирішення проблеми взагалі. Це просто перенесення її обрисів ще на 5-7 років, для інших урядів, коли знову накопичуватиметься дефіцит Пенсійного фонду і гостро стоятиме ця сама проблема», - сказав під час прес-конференції у Києві політолог, Руслан Бортник, передає INTV.

 

За його словами, відрахування до Пенсійного фонду здійснює лише половина працездатного населення, а відтак, реальну Пенсійну реформу слід розпочинати з детінізації ринку праці. Тим паче, що у найбільш тінізованих сферах бізнесу в Україні обертається найбільша кількість коштів.

 

Водночас, Кабмін залишив всі норми, які «значно погіршують умови виходу на пенсію», після впровадження реформи, - так вважає експерт з соціальних питань, Андрій Павловський.

У першу чергу, це зачепить людей, які народилися наприкінці 60-х та у 70-х рр. минулого століття.

«Вони на собі відчують усю «прелєсть» Пенсійної реформи Гройсмана», - зазначив експерт.  

Причиною цьому - високий рівень безробіття в Україні у 90-х роках.

«Ці люди раніше ніж у 65 років вийти на пенсію не зможуть (...) Попри багаточисленні заяви уряду, що ніякого підвищення пенсійного віку не буде, фактично збільшення вдвічі мінімально необхідного страхового стажу - це і є приховане підвищення пенсійного віку. Це, мабуть, вже усі зрозуміли», - підкреслив Павловський.

 

Як відомо, Комітет ВРУ з питань соцполітики схвалив всі 2144 поправки до урядової Пенсійної реформи і відправив законопроект №6614 на розгляд Ради.