До перевантажувального комплексу ДП "Морський торговельний порт "Южний" 13 вересня о 2:15 пришвартувалось судно Ocean Ambitious. На борту балкера 62 тисячі тонн енергетичного вугілля із США для ТЕС ПАТ "Центренерго".

Про це повідомляє прес-служба порту.

Стивідори планують розвантажити імпортний вантаж за три доби.

 

"На початку вересня ми завершили планову підготовку обладнання, адже у найближчий тиждень підприємство планує прийняти одразу чотири судна з вугіллям, загальним об'ємом понад 295 тис. тонн: одне судно для " Центренерго", два судна для ДТЕК та одне для ТОВ "Єврореконструкція". Досвід розвантаження балкерів із антрацитом із ЮАР підтверджують нашу спроможність ефективно організувати процес відправки вантажів енергетикам задля своєчасного поповнення запасу на складах ТЕС. Тому із впевненістю можу сказати, що графік прийому та відправки ми виконаємо", - зазначив в.о. директора порту "Южний" Віталій Жуковський.

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер прокоментував:

 

 

"Сьогодні ми отримали гарну новину, що перша партія американського антрацитового вугілля вже в Україні. Співпраця компанії-члена Палати "Xcoal Energy & Resources" та ПАТ "Центренерго" - це визначний крок для розвитку українсько-американських торговельних відносин".