Згідно прогнозів експертів, цьогоріч траншів від Міжнародного валютного фонду більше не буде. За найбільш оптимістичним сценарієм Україна отримає кошти від Фонду у січні-лютому наступного року.

«Від МВФ цьогоріч Україна отримала кредитів на 1 мільярд доларів. До слова, торік також 1 мільярд доларів. Це при тому, що торік очікували отримати 6 мільярдів, а у 2017 офіційний план був 4.5 мільярди, втім, отримали всього 1 і більше не отримають кредитів від МВФ з однієї простої причини - оскільки зараз буде прив'язка до проекту держбюджету на наступний рік. Поки МВФ не побачить остаточно прийнятий проект закону про бюджет на 2018 рік - ніяких траншів МВФ Україні не надасть. А, враховуючи, що в Україні є традиція «останньої ночі», яка ближче до 31 грудня, тому якщо і буде наступний транш, то в січні-лютому наступного року. При цьому - це оптимістичний сценарій», - сказав під час прес-конференції у Києві економіст, Віктор Скаршевський, передає INTV.

 

Як відомо, цьогоріч Україна має виплатити МВФ 1 мільярд доларів, рівно стільки, скільки отримала від Міжнародного валютного фонду у березні поточного року.

«Більше МВФ може і не давати, Україна перед МВФ розрахується. Вже виплатили 550 мільйонів, до кінця року ще 450 мільйонів», - зазначив Скаршевський.      

 

Вже наступного року Київ має віддати МВФ 2.1 мільярди доларів. Це також майже співпадає із сумою траншу, яка озвучується на наступний рік для України - 1.9 мільярдів доларів. Експерт прогнозує, що Україна отримає стільки коштів, скільки потрібно аби погасити заборгованість перед Фондом.

«МВФ - це організація, яка допомагає, наприклад, з проблемних країн вийти приватним кредиторам, не забуваючи при цьому і про власні інтереси, зокрема, про фінансові. За роки Незалежності, з початку кредитування у 1995 році, Україна виплатила МВФ 2.8 мільярди доларів процентів», - підкреслив Віктор Скаршевський.


Часто умови МВФ для отримання коштів, на які погоджується українська влада - вони шкодять економіці країни, вважає експерт. Як приклад, в останньому Меморандумі з Фондом українська влада взяла на себе зобов'язання  посилити систему спрощеного оподаткування, зокрема, малого бізнесу.

«Там написано, що уряд бере на себе зобов'язання відмінити мораторій на податкові перевірки і на перевірки трудових відносин у малому бізнесі. Великий бізнес їх особливо не цікавить. Якщо влада почне виконувати прийняті на себе зобов'язання, то можна забути про малий бізнес, про економічний ріст, як такий. А тим паче про середній клас, який є фундаментом всіх розвинених економік світу», - підсумував економіст.

 

Як відомо, у Києві нині перебуває перший заступник голови Міжнародного валютного фонду, Девід Ліптон. Очікується, що під час зустрічей з українськими високопосадовцями буде обговорюватися питання подальшого фінансування України.