Печерський райсуд Києва 4 вересня заарештував будівлю в столиці, орендовану телеканалом "1+1", літак Boeing та інше майно по справі розкрадання коштів "Приватбанку", йдеться в ухвалі суду, передають "Українські новини".

 

Суд вирішив накласти арешт на таке майно:

- нежитлові приміщення будинку та підземного паркінгу в Києві на вулиці Фрунзе, 23 (орендує "1+1"), які належать компанії "Поділ-Нерухомість";

- будівля заводу "Біола" у Дніпрі на вулиці Берегова, 135, належить компанії "Ерлан";

- літак Boeing 767-300 (власність португальської Pennylane - Comercio Internacional LDA);

- земельні ділянки в Одеській області в Овідіопольському районі, масив "Золотий берег" (акваторія Чорного моря), належать компанії "Хаджибей";

- будинок у Києві на проспекті Степана Бандери, 34 площею 6921 квадратних метрів, належить компанії "Імме";

- нежитлові будинки в Дніпрі на вулиці Чкалова, 27, що належать компаніям "Акватера" і "Арлан";

- будинок торгового павільйону в Одесі на вулиці Космонавтів, 32 (належить ПАТ "Проектно-пошуковий інститут "Южмедбиосинтез").

 

Як повідомлялося, 7 вересня суд також заарештував зерновий термінал "Бориваж" в Одеській області, який належить компанії "Агротерминал Логістик", кінцевим бенефіціаром якої є екс-співвласник "Приватбанку" Ігор Коломойський.

Суд наклав арешт на підставі клопотання прокуратури, яка стверджувала, що менеджмент "Приватбанку", зловживав своїм службовим становищем протягом 2014 року і заволодів чужим майном - держкоштами Нацбанку України в сумі понад 19 млрд гривень. Ці гроші були виділені на рефінансування "Приватбанку".

 

Клопотання прокуратури розглядалося без присутності власників арештованого майна, вони мають право подати своє клопотання про скасування арешту.

 

Раніше екс-глава "Приватбанку" Олександр Шлапак повідомив про те, що ГПУ відкрила кілька кримінальних справ проти колишніх керівників або власників банку за статтями 218 та 220 КК - доведення банку до неплатоспроможності.

У липні генпрокурор Юрій Луценко заявив: ГПУ, НАБУ і САП розслідують справи, пов'язані з "Приватбанком".

 

Нагадаємо, що 21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова була докапіталізована на суму 116,8 млрд грн.