В Україні відсутній комплексний і стратегічний підхід для формування і втілення у життя програм енергоефективності, а також відсутнє належне фінансування таких програм, що робить їх недоступними для людей.

 

Про це під час прес-конференції повідомила експерт із енергозбереження Тетяна Бойко.

 

«Україна починає опалювальний сезон фактично без жодної програми енергоефективності. Сьогодні програма «теплих кредитів» для ОСББ не працює, а для населення - якщо і є, але скоро закінчиться, бо бракує немає», - сказала вона.

 

За словами експерта, за даними соціологічного опитування понад 80% українців не довіряє тарифам і вважає їх непрозорими, і в той час як роль контролера повинен виконувати регулятор НКРКП, який в українських реаліях є політично та фінансово залежним.

 

«Постійно змінюється тарифна політика - люди не вірять тарифам ні на газ, ні на тепло», - сказала вона.

 

Тетяна Бойко наголосила, що сьогодні лише 30% багатоквартирних будинків об'єднані в ОСББ, проте навіть для такої кількості об'єднань не працює програма енергоефективності, зокрема, так званих «теплих кредитів», адже для виконання таких ініціатив бракує бюджетних коштів.

 

«Перша хвиля «теплих кредитів» закінчується у квітні, а друга - після натиску громадськості з вимогою виділити кошти - у липні-серпні. Але стратегічно так довго тримати не може», - сказала вона.

 

Також на думку Тетяни Бойко, монетизація субсидій у цьому опалювальному сезоні стане стимулюватиме споживачів до економії.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV