Щоб вирішити питання нестачі коштів на виплати субсидій у цьому році, слід провести реструктуризацію заборгованості, яка виникне у підприємств теплоенергетики станом на 1 січня 2018 року.

 

Про це під час прес-конференції розповіла директор Департаменту економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Наталія Хоцянівська.

 

За її словами, станом на 1 жовтня 2017 року загальна заборгованість держави за спожитий газ складає 20,7 млрд грн, при цьому 1,7 млрд грн заборгованості буде погашено протягом листопада, за рахунок погашення податкових зобов'язань з податку на прибуток.

 

«У НАК «Нафтогаз України» за 9 місяців поточного року буде нараховано понад 2 млрд грн податкових зобов'язань. У період з 10 до 20 листопада ці розрахунки будуть проведені. Тому у нас є всі сподівання на те, що в цьому році держава розрахується з підприємствами у повному обсязі», - пояснила Наталія Хоцянівська.

 

«Для погашення залишається борг поточного року - 6,1 млрд грн. Його планують погасити за рахунок боргу по пільгах і субсидіях (2 млрд грн) та виплат споживачів. На сьогодні заборгованість населення за отримані послуги з теплопостачання складає 7,4 мільярди гривень», - вона додала.

 

За спожиті послуги з опалення населення з початку року розрахувалося на 115%. Лише за послуги з централізованого опалення сплатили на 6,8 млрд грн коштів більше, ніж у минулому році.