Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович перелічив 10 пам'яток у Києві, які підлягають демонтажу відповідно до закону про декомунізацію.

Таку відповідь історик надав виданню 044.ua.

Зокрема, мова йде про Арку дружби народів у центрі міста, кінну статую Щорсу (бульвар Шевченка) та автору роману Як гартувалася сталь Миколі Островському (розташовується на Повітрофлотському проспекті).

Окрім того, не декомунізованими в Києві лишаються 18 пам'ятних знаків. Серед них демонтажу підлягають: барельєф Більшовикам 1918 року в Печерському районі (завод Арсенал), барельєф Леніну на станції метро Театральна, а також пам'ятну дошку міністру оборони СРСР Андрію Гречко.

 

 

 

У травні 2015 року вступив в силу закон Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки.

Документом забороняється радянська символіка, а також засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації.