Платіжки із новою - подвійною квартплатою - кияни отримають вже наступного тижня, - кажуть у КМДА. Для комунальних ЖЕКів - тариф становитиме 5,8 грн за квадратний метр площі квартири за умови сплати до 20го числа.

 

У КМДА знизують плечима: пішли на такий вимушений крок через подорожчання ресурсів.

 

А КМДА нагадують: нині у Києві нараховують понад 11 тисяч багатоповерхових житлових будинків, які обслуговуються 10-ма суб'єктами господарювання комунальної власності, у підпорядкуванні яких перебуває 90-сто структурних підрозділів - ЖЕКів.


Аби оптимізувати роботу і скоротити витрати - із системи навіть звільнили три тисячі управлінців.

 

Кажуть, аби підвищити ефективність комунальної галузі столиці - мають намір оголосити публічний конкурс на посади начальників керуючих компаній і створити кадровий резерв. Їх роботу - обіцяють контролювати вкрай суворо. 

 

Якщо серед управлінців - черга на займані посади, то серед робітничого персоналу - брак кадрів. У КМДА мають намір усіляко заохочувати - двірників, сантехників та слюсарів. Для робітничого персоналу обіцяють заробітну платню на рівні 7-ми тисяч гривень, зразковим же - квартири для проживання і навіть путівки на оздоровлення.

Нині, кажуть, вже закупили 15 тисяч одиниць інвентарю та спецформу.  

 

Про те, що нині є проблеми із комунальною галуззю - у КМДА - визнають.

 

Разом із тим, у КМДА планують активніше залучати безпосередньо  власників квартир до управління будинку. 

 

У КМДА пояснюють: аби відмовитись від тих чи інших послуг мешканцям будинку достатньо скласти відповідний протокол. Але і відповідальність за наслідки - як то брудні сходи чи під'їздити - теж доведеться взяти на себе.

 

Також планують убезпечити будинки від крадіжок, приміром лічильників тепла і ліфтового обладнання - для цього планують обладнати будинки системою підключення до пунктів поліції. Обіцяють, це додасть до тарифу лише кілька гривень.

 

У КМДА також планують зобов'язати ЖЕКи звітувати перед мешканцями будинку - через розміщення оголошень і щоквартальні звіти.