У середу, 15 лютого, у майже всіх областях і районах України фермери провели акції протесту.

Вони носять попереджувальний характер.

Першою їх вимогою - є продовження мораторію (на 4 роки,1 діє- прим.) на ринок землі.

«Фермерство та селянство, які вийшли не по команді, не за кошти. А за покликом душі, самостійно, усвідомлюючи, що нині найбільша загроза не лише для них, а й для майбутніх поколінь - це є питання втрати рідної землі. Ну нема для нації найбільшого горя, ніж жити на чужій землі», - заявив у коментарі INTV Іван Томич, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

Друга вимога протестувальників - «перестати знущатися у частині податкової політики над селянством».

«Знищення пільг по ПДВ, знищення фіксованого та інших видів податків, складність ведення розрахунків та бухгалтерського обліку - вони унеможливлюють для дрібних фермерів діяльність. Тому нині 70% дрібних фермерів - «у тіні». До кінця року їх буде 90%... Однак, середній фермер, середній сільгоспвиробник, який працює в українському селі і, зазвичай, є основним роботодавцем - він найбільше потерпає. Їх нині найбільше знищується. Крупні ж ділять бюджет - це декілька родин і, загалом, почуваються вони непогано», - пояснив Томич.

Він зазначив, що для врегулювання усіх проблем у сфері земельних відносин необхідно мінімум 5 років.

Аби «ринок землі став кроком до добробуту громадянина і громади, сильної економіки країни, а не її руйнування».

«Протягом 5 років від 500 тисяч сімейних ферм, вже заможних сімейних ферм, створивши свій банк, кооперацію - вони будуть ефективними учасниками ринку землі. І ось тоді ринок запрацює на благо.Нині ж - це трагедія», - підкреслив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

Іван Томич звернувся до селян, підприємців, до депутатів та голів обласних рад розглянути якнайскоріше на сесіях облрад проблемні питання ринку земельних відносин.

«І таким консолідованим пакетом ми тоді, безумовно, наш парламент, наш уряд змотивуємо для мудрості і розумних дій», - наголосив він.

В іншому разі, за словами Томича, суспільству треба усвідомити, що «парламент свою місію зганьбив, а уряд - її не виконує».

«Одних і других треба в цивілізований конституційний спосіб - оновити. І дати шанс країні, її розвитку», - підсумував він.

Загалом, у попереджувальній акції взяли участь понад 10 тисяч осіб, домінуючими учасниками були фермери. Найбільш масові акції відбулися на Черкащині та у м. Чернігові.

У випадку ігнорування проблем фермерів, організатори прогнозують нові хвилі протестів вже у березні, «більш радикальні».