Урядова програма децентралізації передбачає скорочення в низці населених пунктів закладів охорони здоров'я та освіти, що призводить до вимирання самих же малих міст і сіл, саме тому слід такі дії проводити обережно і зважати на перспективу розвитку окремих міст і сіл, в яких закривати такі заклади - категорично не можна.

«Сам підхід оптимізації закладів освіти, закладів охорони здоров'я передбачає їх скорочення в населених пунктах, де проживає якась кількість населення, чи кількість дітей. Але є села із позитивним приростом, які мають якусь перспективу, і треба брати до уваги кожен населений пункт», - сказав у коментарі INTV Василь Сидор, мер міста Славута.

За словами міського голови, питання транспортного сполучення і будівництва доріг потребує окремого врегулювання, оскільки в громадах не здатні профінансувати будівництво таких доріг для потреб громад.

«Транспортне сполучення і будівництво доріг - це великі кошти, і без відповідних кредитів, без потужної промислової бази - зробити це не можливо. Бо власною технікою ні одна громада не спроможна сьогодні проводити будівництво», - сказав він.

За словами Василя Сидора, якщо на автобусне сполучення для школярів «більш-менш можна знайти кошти, то побудувати дорогу - неможливо».

«Як доставити дітей до школи, і людину до лікарні - коли доріг немає. Це складна і серйозна проблема», - підсумував він.

Софія ЗАРУДНА, INTV