Голова Центральної виборчої комісії України Михайло Охенкдовский звернувся до Генеральної прокуратури України з заявою про свідому фальсифікацію проти нього кримінальної справи. Таку інформацію підтвердив "Українським Новинам" сам глава ЦВК.

"Так, сьогодні близько 15 годин 30 хвилин я подав у Генеральну прокуратуру України докази вчинення щодо мене злочину, передбаченого частиною другою статті 372 Кримінального кодексу України (притягнення завідомо невинуватої особи до кримінальної відповідальності)", - сказав Михайло Охендовський.

При цьому глава ЦВК вважає, що сам злочин було скоєно окремими керівниками, посадовими особами і співробітниками Національного антикорупційного бюро України, можливо - за попередньою змовою з працівниками Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Вчинення ними зазначеного злочину, крім інших доказів, підтверджується і змістом ухвали апеляційного суду Києва від 9 лютого 2017 року, яким було встановлено відсутність обґрунтованої підозри та незаконність проводимого щодо мене розслідування", - упевнений він.

Також Михайло Охендовський повідомив про цілий ряд інших злочинів, допущених детективами НАБУ при залученні його до кримінальної відповідальності. Зокрема, мова йде про порушення недоторканності приватного життя (стаття 182 Кримінального кодексу України), втручання у діяльність державного діяча (стаття 344), перевищення влади або службових повноважень (стаття 365), недбалість (стаття 367), розголошення даних досудового слідства (стаття 387).

"Всього в Генеральну прокуратуру було подано майже 800 сторінок доказів вчинення зазначених злочинів. Сподіваюся, що в ході розслідування відповідного кримінального провадження Генеральна прокуратура дасть належну юридичну оцінку всім поданим доказам і винні посадові особи НАБУ понесуть заслужену кримінальну відповідальність", - резюмував він.

Читайте також: «НФ» оновився одним депутатом

У той же час, голова ЦВК відмовився називати прізвища осіб, які фігурують у поданих документах. "Називати прізвища я не буду, оскільки на даному етапі вважаю це таємницею слідства. А вчиняти злочин, подібного до того, що вже вчинили окремі керівники та співробітники НАБУ, я точно не планую", - заявив Михайло Охендовський.