На думку фахівців, в Україні існують три шляхи розвитку подій внаслідок політичної кризи: хаос і хаотизація, диктатура або дострокові вибори.

«Диктатура неможлива у нас. Можливо, й добре, що у нас нема диктатора. Але не добре те, що як тільки пручаємося, робимо супротив достроковим виборам, то це посилює хаотизацію. І країна вступає в період «постполітики», коли політики не виконують своїх функцій. Ініціатива йде знизу, насильство - знизу», - на цьому під час прес-конференції у Києві наголосив Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій.

Коли політики не виконують свою роль, тоді люди змушені займатися політикою, як вони її розуміють і «не зовсім правильно, іноді, її розуміють», зазначив він.

«Але вони не можуть чекати, коли політики за них це вирішать. Нинішня ситуація - це вирок нашим політикам, які не справляються із своїми завданнями. Або змінюйтеся, або міняйтесь!», - зазначив політолог.

Читайте також: Для влади наступає момент політичної відповідальності, - політолог (ВІДЕО)

Коли ж президент говорить про «дарунок» виборів - це монархічний дискурс.

«Президент каже: я їм не подарую парламентських виборів. З якого дива? Це не його право подарувати чи не подарувати вибори», - підкреслив Костянтин Матвієнко, експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика".

«Якщо виникає ситуація, за якої уряд не спроможний виконувати свої функції, а ми бачимо, що уряд фактично втрачає контроль над ситуацією, якби він не надував щоки, парламентські вибори - єдиний вихід, який може зберегти легітимність держави, як такої», - переконаний він.

INTV