Останній шанс зберегти найбільше багатство України - землю. Політична партія «Батьківщина» розпочинає підготовку до всеукраїнського референдуму щодо продажу землі.

«Ми не проти ринку, ми не проти стосунків, які позначалися б добровільними торговельними угодами. Але державна політика повинна вести, на наш погляд, в одному напрямку: людям повинно ставати краще жити. Сільська місцевість, де народжуються люди, які обробляють цю землю, повинна бути переповнена не сьогоднішніми так званими «аграріями». Вони зовсім не аграрії - вони олігархи. Вони приїжджають на село весною, обробляють землю, засівають її п'ятьма видами культур - це може бути кукурудза, може бути рапс, може бути соняшник, - такого типу технічні культури. А потім вони зникають, обробляють ще раз хімією. А потім приїжджають, прибирають і таким чином приблизно 30 комбайнів, 30 тракторів обробляють цілий район. Села їм не потрібні, школи не потрібні, дороги також не дуже - потужна техніка проїде й по розваленим дорогам», - заявив під час прес-конференції у Києві Володимир Бондаренко, голова фракції «ВО «Батьківщина» у Київраді.

За його словами, нині ми спостерігаємо «деградацію» сільської місцевості, при тому, що «олігархи підтягують в оренду всю землю». Такого роду орендні стосунки не є нормальними, оцінка землі мінімальна, а «люди отримують мішок картоплі або 2 мішки зерна за свій пай», підкреслив депутат.

«Сьогодні це питання було на порядку денному нашої політичної сили. Був спеціальний з'їзд партії ВО «Батьківщина», присвячений питанню землі - проблемам оренди чи продажу земельних паїв, земельних ділянок. Всі фермери, які ще є в Україні, заявили, що не можна цього робити (продавати землю - прим.). Їх підтримують селяни, які живуть не гірше - там де є фермерські господарства. Вони мають свою землю, вони її фактично передали в оренду місцевому, а не приїжджому фермеру. Але потім почалося широке рейдерство, захоплення земельних ділянок підробка документів за участю юристів - аж до Міністерства юстиції», - наголосив Бондаренко.

Читайте також: Київська «Батьківщина» передала 10000 пасок в зону АТО (ФОТО, ВІДЕО)

Нині понад 90 % громадян України проти такої політики по відношенню до землі, коли продавалися б земельні ділянки, сказав він.

«Група депутатів подала від «БПП» і «фронтовиків» до Конституційного суду спеціальне звернення для того, щоб скасувати мораторій на продаж землі, який діє в Україні (...). Сьогодні ініційовано збори ініціативних груп з усіх областей України. Буде розпочата процедура референдуму. Всенародного українського референдуму з приводу таких дій з землею. Голосування повинне показати, що народ України проти такої політики», - підсумував керівник фракції «Батьківщина» у Київраді.