Союз українських оргнаізацій Австралії та австралійський стартап у Києві - пекарня Peters Pies виготовили понад 25 000 штук печива Анзак для відправлення в зону АТО.

«Ми сподіваємося в якійсь мірі передати силу духу АНЗАК українським бійцям, які щодня воюють у зоні АТО», - написав у своїй сторінці у Фейсбуці власник Peters Pies, австралієць українського походження Пітер Кун.

Анзак (АНЗАК) - різновид солодкого вівсяного печива, дуже популярного в Австралії і Новій Зеландії. Печиво АНЗАК асоціюється з австралійським і новозеландським армійським корпусом (АНЗАК), створеним у період Першої світової війни. Таке печиво є традиційним подарунком на День АНЗАК - національне свято Австралії та Нової Зеландії.

Печиво здобуло популярність тим, що в силу своїх якостей та рецептури добре переносило тривале морське транспортування. Тому родини часто відправляли його своїм рідним і близьким на війну. Згодом печиво дещо зміненої рецептури, яке було висококалорійним та могло зберігатися тривалий час, увійшло до військових пайків. Сьогодні печиво АНЗАК виробляється промислово та надходить у широкий продаж.

Цьогорічний проект, ініційований і фінансово підтриманий українцями Австралії напередородні Дня АНЗАК - 25 квітня, покликаний продемонструвати повагу до українських, австралійських і новозеландських героїв, які боролися і борються за захист своєї країни і сім'ї.

 

 

УкрІнформ