Обрання Володимира Путіна президентом Росії в 2018 році істотно посилить вірогідність розпаду РФ.

Про це в інтерв'ю "Обозревателю" заявив російський політолог, професор, керівник експертної групи "СОВА" і член громадської ради Будинку вільної Росії в Києві Михайло Сава.

"Я займаюся вивченням сепаратизму в Росії вже близько двадцяти років. Можу впевнено сказати - розпад завжди починався при наявності однієї умови. Це сильне і швидке ослаблення центру державної влади. Неважливо якого: імперського, союзного або федерального. Відділення ряду регіонів сучасної РФ цілком можливе при виконанні цієї умови. І не тільки Північного Кавказу... І переобрання Путіна в 2018 році істотно посилить вірогідність розпаду РФ", - зазначив Сава.

За його словами, мирний перехід влади в разі, якщо Путін не буде висуватися на вибори, дозволить центру зберегти контроль над регіонами.

Читайте також: На Росію чекає доля Радянського Союзу, - експерт

"А ось черговий президентський термін Путіна з високою ймовірністю призведе до соціально-політичних потрясінь. І передача влади не буде мирною. А це означає, що федеральний центр послабить хватку з непередбачуваними наслідками", - підсумував політолог.