Українська делегація у позові України про запровадження тимчасових запобіжних заходів до Російської Федерації у справі «Україна проти Росії» зайняла «нечітку і непевну позицію» та не надала достатньої доказової бази щодо існування прямого зв'язку із постачанням з боку Російської Федерації озброєння на територію України із його використанням для терористичних актів. Проте рішення Міжнародного суду ООН щодо відповідної справи жодним чином не впливає на рішення суду по суті справи.

Про це під час прес-конференції повідомив представник України в Раді ООН із прав людини (2006-2010) Володимир Василенко.

«Щодо вимог України в частині порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму - суд відмовився ухвалювати рішення щодо будь-яких тимчасових заходів. Зміст відповідних пунктів полягає в тому, що Україна не надала суду достатніх доказів, які б переконливо свідчили б, що Росія мала наміри і ресурси (зброя, техніка і боєприпаси), надані так званим ДНР/ЛНР, які використовувались для здійснення терористичних актів», - сказав Володимир Василенко.

За словами експерта, Україна не надала такого документу, який би довів існування прямого зв'язку із постачанням так званих ДНР/ЛНР з боку Російської Федерації відповідного озброєння, і тим, що це озброєння використовуються для терористичних актів.

На його думку, відповідний висновок Міжнародного суду ООН не впливає на обов'язок обох сторін виконувати Конвенцію про боротьбу із фінансуванням тероризму, і, зокрема, виконувати обов'язки, передбачені статтею 18 Конвенції, а «саме на цю статтю посилалась Україна, формулюючи свій запит щодо запровадження тимчасових заходів».

«Для мене дивно, чому лише саме на цю статтю 18 Конвенції посилалась делегація України, адже стаття передбачає співпрацю сторін у питанні щодо запобігання тероризму. Тут немає близького зв'язку. І саме тому це вплинуло на докази, які надала Україна і докази ці виявились недостатніми, щоб довести намір Росії щодо фінансування терористичного акту», - пояснив Володимир Василенко.

Він також уточнив, що на його думку делегація України зайняла «нечітку і непевну позицію», оскільки так чи інакше українська делегація визнає так звані ДНР/ЛНР, що у свою чергу може свідчити про факт внутрішнього конфлікту в Україні.

«Така позиція є нечіткою і не зовсім правильною», - сказав експерт.

Читайте також: У Міжнародних судах не йдеться про відповідальність Росії за агресію проти України (ВІДЕО)

На його думку, слід було б більш артикульовано заявити, що Росія здійснила акт агресії і навести відповідні посилання, а з іншого боку завити, що «здійснення акту агресії не виключає існування терористичних організацій як поза територією України, так і на території України».

«А ДНР/ЛНР - це органи окупаційної адміністрації Російської Федерації. Тоді б ми чітко стояли на позиції, що Росія - держава-агресор, і її дії слід було б розцінювати на основі інших міжнародних актів», - підсумував Володимир Василенко.

Софія ЗАРУДНА

INTV