Рішення Міжнародного суду ООН щодо того, що Росія має утриматись від збереження або накладання нових обмежень на можливості кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс і забезпечити доступність освіти українською мовою може бути виконаним Російською Федерацією формально.

Про це під час прес-конференції повідомив представник України в Раді ООН із прав людини (2006-2010) Володимир Василенко.

«Росія і прогнозована і не прогнозована. Тут важко говорити, але скоріше всього, що може бути створений клон Меджлісу. Також може бути створено начебто школи із українською мовою викладання», - сказав він.

Експерт нагадав, що Рішення Міжнародного суду ООН задовольняє вимоги української сторони, а звернення до обох сторін утримуватись від подальших дій стосуються Російської Федерації, тому що «Україна не порушує Конвенцію проти заборону расової дискримінації і Україна, та не постачає озброєння і не порушує Конвенцію щодо заборони фінансування тероризму. Тому рішення задовольняє вимоги, які були сформульовані українською делегацією».

За словами експерта, на майбутнє в час розгляду питання по суті українській делегації слід більш чітко сформулювати позицію України, щоб така позиція у суді і можливе рішення «не підривало загальнодержавну позицію у питанні кваліфікації дій Росії як агресії».

Читайте також: Позиція України у суді ООН - нечітка, слід артикулювати на факті агресії Росії, - експерт (ВІДЕО)

«Це дуже важливе питання, тому що справа в тому, що ці позови у міжнародні судові інстанції - це тактичні дії, і не стосуються кваліфікації дій Росії як акту агресії і щодо встановлення відповідальності Росії за акт агресії. Вони стосуються лише порушення Росії своїх зобов'язань по окремих конвенціях», - сказав Володимир Василенко.

Експерт наголосив, що Україна повинна паралельно із цим займатися питанням кваліфікації дій Росії як акту агресії і вимагати компенсації шкоди.

Софія ЗАРУДНА

INTV