Незаконні будівництва у столиці легалізуються Київрадою шляхом прийняття з багатьма порушеннями детальних планів територій. Про це під час прес-конференції сказав депутат Київської міської ради від фракції «Батьківщина» Анатолій Шаповал, передає INTV.

«Поки не прийнятий новий Генеральний план міста Києва, протягуються незаконні будівництва через прийняття детальних планів територій, узаконюючи таким чином забудови. Вони приймаються нахабно, з порушенням процедури, містобудівного законодавства, йде підміна понять, фальшування» - сказав він, зазначивши, що при цьому не враховується також соціальна і транспортна інфраструктура.
За словами депутата, крім того є випадки, коли приймається детальний план території, а вже потім на сайті з'являється відкоригований, за який депутати навіть не голосували.
«Такого будівельного свавілля, яке зараз твориться у Києві, не було при жодній владі за всю історію незалежності» - наголосив Шаповал.
Депутат відзначив, що голосує за протиправні детальні плани територій підконтрольна меру Києва Віталію Кличку більшість, яка складає 62-64 осіб.
«Опозиційні фракції у Київраді намагаються протистояти будівельному лобі, яке утворилось навколо Віталія Володимировича, фракції «БПП», солідарно з яким голосує і фракція «Єдність», і, на жаль, певна частина моєї фракції «Батьківщина» - сказав він.
Шаповал також повідомив, що цього року Київрада планує прийняти більше 100 детальних планів територій. Крім цього, він розповів, що узаконення нелегальних забудов відбувається також шляхом зміни цільового призначення землі.
«Є ще один аспект, на який мало звертають увагу. Це - зміна цільового призначення землі, коли вже є житлові комплекси як це було, наприклад, на Вернадського 24, де «Укрбуд» побудував житловий комплекс «Академпарк». Тільки після того, як він був побудований, теж нахабно, цинічно 14 липня минулого року було протягнуто рішення про зміну цільового призначення і таким чином узаконено це ганебне будівництво, яких по Києву понад 200» - наголосив Шаповал.
Депутат висловив переконання у тому, що робочі групи стосовно незаконних будівництв, створюються у Київраді для видимості, «щоб заговорити питання».
«Ми всі пам'ятаємо ситуацію, яка продовжується і зараз з будівництвом на станції метро «Героїв Дніпра». Скільки було заяв Кличка, спочатку він просто брехав, що це йдуть укріплювальні роботи станції, але нахабно вдень і вночі там будувався торгово-розважальний центр, що йде повним ходом і зараз. Натомість, зараз остання заява Віталія Володимировича: так, будується, але коли більшість киян скаже проти, то я відміню. Але у Віталія Володимировича є всі повноваження, щоб зупинити будь-яке незаконне будівництво» - обурився депутат.
Він також повідомив, що по незаконному будівництві ЖК «Сонячна рив'єра» на Микільській Слобідці, була створена низка робочих груп і навіть одну із них очолював сам Віталій Кличко. Депутат зауважив, що у київської влади немає бажання справді зупинити незаконну забудову.
«Буквально на вчорашній сесії до мене підійшли люди з його оточення і з приводу незаконного будівництва на Микілській Слобідці, де має проходити Євробачення: Ти розумієш, якщо б Віталій Володимировича захотів, один би лише його дзвінок, - і ми б зупинили це будівництво» - розповів Шаповал, зауваживши, що коли Кличко балотувався у мери, то «по дзвінку Микитасю» дійсно будівництво на декілька місяців було зупинено, але, як тільки Віталій Володимирович став міським головою, на другий же день воно знову розпочалось.