Вчетверте з понеділка по четвер цього тижня російські військові літаки наближалися до берегів американської Аляски, змушуючи реагувати протиповітряні сили не лише США, але також Канади.

"Два останніх випадки сталися пізно ввечері в середу і четвер, у першому випадку - за участі двох літаків морського патруля Іл-38, у другому - двох стратегічних бомбардувальників Ту-95, здатних нести ядерну зброю", - цитує телеканал джерела в оборонному відомстві США.

Російські літаки не входили в повітряний простір Сполучених Штатів, але Північноамериканське командування аерокосмічної оборони (НОРАД) вислало винищувачі F-22 для перехоплення росіян. Повідомляється також про реагування з канадського боку, які у взаємодії зі США задіяли винищувачі CF-18s.

Як уточнили в Пентагоні, російські літаки увійшли в зону ідентифікації протиповітряної оборони Аляски в районі 700 миль на південних захід від Анкориджа. Тобто, цього разу вони облітали зовсім інший район, ніж у понеділок і вівторок.

У американському військовому відомстві зазначили, що ці польоти не становлять військової загрози, однак звертають увагу на високу частоту наближень російських військових літаків до американського узбережжя з початку тижня.

"Ми не бачили такого рівня активності протягом кількох років", - повідомив представник командування НОРАД, хоча підкреслив, що це не було чимось "безпрецедентним" або "надзвичайним".

З початку цього тижня, в понеділок і вівторок російські бомбардувальники Ту-95 радянської розробки 1950-х років наближалися до берегів Аляски - в першому випадку на 100 миль, в другому - на 36 миль. Літаки не порушували повітряного простору США.

 

Читайте також: В районі Аляски США перехопили російські бойові літаки