Пенсійна реформа, яку готує Кабінет Міністрів України на чолі із прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, є недолугою та такою, що погіршить соціально-економічне становище населення. Натомість, в Україні доцільно почати запроваджувати накопичувальну систему пенсійного забезпечення.

 

Про це в кулуарах INTV сказала народний депутат фракції «Батьківщина» Олександра Кужель.


«Це не була повна презентація пенсійної реформи (урядом Володимира Гройсмана - ред.), оскільки презентація - це коли представлено законопроект, під який проведено всі макроекономічні і, передусім, демографічні розрахунки», - сказала Олександра Кужель, коментуючи презентацію концепції пенсійної реформи під час Години запитань до уряду у п'ятницю, 19 травня.

 

За словами політика, за своєю суттю це був «рекламний хід майбутнього кандидата у президенти», тому що пенсійна реформа передбачатиме реальне збільшення пенсій лише для 5 млн. осіб у розмірі від 200 до 500 грн.

 

«Це великі гроші для людей, які будуть йому вдячні. На мою думку, сьогодні було здійснено лише гарний крок для зубожілої частини пенсіонерів», - зауважила вона.

 

Олександра Кужель також наголосила, що підвищення страхового стажу до 25 і 35 років є неприпустимим, і сьогодні від цього постраждає та категорія населення, яка має 50+ років і молодь.

 

«Якщо взяти покоління «50 років» і молодь, то там - яма. Тому що трудовий стаж - це ваша трудова книжка, страховий - це сплачені страхові внески. А 25 і 35 страхового стажу - це є неможливим», - сказала політик і додала: «Якщо ви не маєте страхового стажу, то ви будете іти на пенсію і, можливо, отримувати мінімальну пенсію, якщо «дотягнете» до 65 років, а не 60».

 

Парламентарій також наголосила, що відповідно до чинного законодавства пенсію населенню розраховують відповідно до коефіцієнта 1,6 (60% від заробітної плати), а у запропонованій концепції передбачено застосування коефіцієнта 1,35.

 

«Слід говорити, що для майбутніх поколінь за сплачені внески вони будуть отримувати меншу пенсію, аніж сьогодні нараховують пенсіонерам», - обурилась вона.

 

За словами Олександри Кужель, слід говорити про «державницьку відповідальність», і запроваджувати накопичувальну систему пенсійного забезпечення, але лише за умови участі іноземних компаній.

 

«У законі слід виписати пряму норму закону, що в Україні можуть розпочати діяти іноземні пенсійні фонди, які мають гарну історію, і забезпечують 100%-ву страховку», - акцентувала політик.

 

Олександра Кужель наголосила, що «Батьківщина» готова надати свої пропозиції уряду Володимира Гройсмана до законопроектів щодо пенсійної реформи.

 

«Я запропонувала прем'єр-міністру сідати за стіл переговорів. Слід говорити професійно, адже хто буде нести політичну відповідальність за ухвалення рішення?», - звернулась політик.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV