На непідконтрольній Україні частині Донецької та Луганської областей продовжуються серйозні порушення прав людини. Про це під час прес-конференції у «Главкомі» заявив голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, представляючи звіт «Права людини в Україні 2016», передає INTV.

 

«У так званих «ДНР» та «ЛНР» панує повне свавілля, пропадають люди, а потім знаходять трупи. Там, як і раніше, не можна висловити свої погляди з тих чи інших політичних подій і по поточній політиці «адміністрації ДНР/ЛНР», оскільки якщо ці погляди розходяться з прийнятими там, то людей переслідують і притягують до відповідальності за статтею «екстремізм», що передбачає до 4 років позбавлення волі», - сказав він.


За словами Захарова, усі кого, там притягують до відповідальності, публічно «каються по телебаченню у своїх помилках».


«І як цього домагаються правоохоронні органи, можна тільки здогадуватись, на жаль, є про це певні відомості» - відзначив правозахисник.


Захаров повідомив, що як і раніше, гострою залишається проблема із полоненими й заручниками.
«Список зараз розширений за рахунок додавання у нього цивільних заручників, які там позбавлені волі окрім, військовополонених. Так само повного списку на 115 прізвищ, який називається, немає. Є прізвища 52 військовополонених і 5 цивільних. Решта полонені невідомі і невідомо чи існують вони взагалі. Це питання залишається відкритим, список не надають, але вимагають за кожного 6-8 осіб на обмін тих людей, яких Україна мусить віддати» - розповів він.


Також правозахисник зазначив, що на окупованих територіях Донбасу значно вищі ціни на продукти харчування та послуги, ніж на материковій Україні, а доходи нижчі.


«Звідси випливає, що жити там доволі важко. Люди намагаються ввозити продукти харчування з України, але тут є обмеження, які встановленні, як тією, так і іншою стороною. Вони не можуть ввести більше 50 кг на суму понад 5 тис гривень» - підсумував Захаров.