Будь-які прогнози рівня інфляції, а також інші дані, які озвучує мало не щодня український Держстат, ніякого відношення до реальності не мають.

Таку думку під час прес-конференції в Києві озвучив Юрій Гаврилечко, експерт Фонду суспільної безпеки, коментуючи черговий перегляд рівня інфляції на поточний рік Кабміном, а раніше і Нацбанком, передає INTV.

 

За словами експерта, ріст інфляції у 2% чи того менше, середньостатичний українець відчути ніяк не зможе, проте «абсолютно усі відчувають на власному гаманці зміну ціни на опалення, на гарячу і холодну воду, електроенергію».

 

«Різниця від кварталу до кварталу складає 15-20% - ось це відчутно. Ріст цін на продукти харчування по різних товарних групах з початку року досягає від 10% до 50%, а у деяких випадках, можливо, і того більше.

 

Тому, повторюся ще раз, ніякого відношення дані Держстату до реальності не мають. А відтак, будь-які прогнози, зроблені на основі цих даних - також є фантастичними», - сказав Гаврилечко.

Бо не має бази, від якої можна відштовхнутися, наголосив він.

 

«Я би не брав до уваги ніякі прогнози від НБУ і Кабміну, в силу їх максимальної відірваності від існуючої ситуації», - наголосив експерт.

 

За його прогнозом цьогоріч українцям слід готуватися до ще більшого підвищення цін, - «абсолютно на все».

 

І якщо курс долара ще може штучно стримуватися за рахунок приходу в Україну валюти, хоч і в обмежених кількостях, то ціни на продукти достатньо «поповзли догори», зокрема, через подорожчання енергоносіїв та після урядової ініціативи з підняття мінімальної зарплати, підсумував Юрій Гаврилечко.