Законопроект про зміну формату АТО на Донбасі та його подальшої реінтеграції, що передбачає, зокрема, створення Оперативного штабу з широкими повноваженнями і визнання окремих районів Донбасу окупованими територіями, - є «достатньо «привабливим» з внутрішньополітичної точки зору».

Таку думку під час прес-конференції у Києві висловив політтехнолог, Андрій Золотарьов, передає INTV.

 

«Президент отримує тепер повноваження вводити військове положення в країні, як і в окремих територіях. А також використовувати Збройні сили без згоди парламенту. Це відкриває можливість, за допомогою цього інструменту, коректувати «неблагополучну» політичну ситуацію, яка може скластися у суспільстві. З іншої сторони цей механізм дозволяє вести бойові дії та не переживати про їх формальні підстави», - сказав він.

 

Водночас, як зазначив Андрій Золотарьов, такий законопроект може викликати занепокоєність на Заході, зокрема, канцлера Німеччини, Ангели Меркель, яка  «поставила багато чого на Мінські домовленості», а незабаром на неї очікують вибори. 

По суті, прийняття закону означатиме відмову від Мінських домовленостей і це за умови, коли на Заході досі нема єдиної позиції щодо вирішення конфлікту на Сході України. Водночас, його прийняття посилить залежність президента від силовиків та їх керівництва, наголосив політтехнолог.

Як відомо, новий законопроект, який повинен змінити формат антитерористичної операції, дозволить застосовувати Збройні сили України без оголошення війни.

Один із його аспектів стосуватиметься процесу реінтеграції Донбасу. 

 

Крім того, очікується, що моніторингова місія ОБСЄ продовжуватиме свою діяльність на окупованих територіях.

За словами депутатів законопроект буде зареєстрованим у ВРУ «найближчим часом».