Раніше кінця 2019 року якихось змін на шляху реінтеграції Донбасу очікувати не варто. Таку думку під час прес-конференції висловив політолог Руслан Бортник, передає INTV.
«Все це імітація «мінська», імітація реінтеграції Донбасу. Я думаю, що раніше кінця 2019 - початку 2020 року, після того, як пройдуть вибори і в Україні і в Росії, якихось продуктивних кроків у цьому напрямі, на жаль, очікувати не варто», сказав він.
За словами експерта, будь-який законопроект з тезою про закінчення АТО, реінтеграцію Донбасу - це піар, оскільки завершення конфлікту не залежить виключно від України.
«В рівному степені на цей конфлікт впливає і Росія, і Європейський союз, і США. Тому будь-яке завершення кризи можливе лише на основі багатостороннього договору, а не однобічного рішення будь-якої зі сторін» - відзначив він.
Натомість такі заяви відволікатимуть увагу суспільства від інших гострих проблем.
«Але все-таки вона буде відволікати увагу від пенсійної, медичної, аграрної реформи, приватизації, посилення влади президента на суди, яка на цьому тижні запланована. Дуже хороший інформаційний симулякр» - підкреслив політолог.