Ухвалення законопроекту щодо медичної реформи, який Верховна Рада Україна розглянула у першому читанні, є неприйнятним. А тому уряд має відкликати відповідний документ, а Верховна Рада України - на базі створення робочої групи розпочати розгляд законопроекту про страхову медицину.

 

«Пропозиція «Батьківщини» до уряду полягає у наступному: відкликати перше читання (законопроекту про медичну реформу - ред.), і на базі  робочої групи почати розгляд законопроекту про страхову медицину, яка буде забезпечувати нормальне функціонування медичної системи. Доопрацювавши законопроект до вересня, слід його винести на початок сесії або на позачергову сесію», - сказав він.

 

Народний депутат нагадав, що напередодні законопроект про страхову медицину, що передбачав впровадження реальної страхової медицини протягом наступних трьох років, був ухвалений у першому і другому читаннях, але «у третьому читанні його було «завалено», що є безпрецедентним явищем». 

 

Натомість влада через впровадження медичної реформи у нинішньому вигляді здійснила спробу «протягнути той законопроект, який взагалі не має право на життя», що по суті означає «приректи пацієнтів».

 

«Сьогодні якщо у людини немає грошей, то їй буде надано невідкладну допомогу і навіть проведено складні операції, якщо це загрожує її життю чи життю її дитини. А вже відповідно до нового проекту такі операції буде оплачувати людина самостійно. Хто такі операції оплатить, якщо вона не має коштів? Адже це не підпадає під так званий «зелений список» або «проміжний синій», - зазначив парламентарій.

 

За словами Сергія Соболєва, із впровадженням реформи у проголосованому парламентом варіанті, «перші 2-3 роки, поки не запрацює страхова медицина, не можливо буде отримувати суттєві медичні послуги, які не сплачуються державою або субсидійно».

 

«Для «Батьківщини» важливо, щоб було ухвалено рішення щодо відхилення законопроекту, який було підтримано парламентом у першому читанні, та на базі робочої групи доопрацьовано законопроект про страхову медицину», - підсумував він. 

 

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла за основу проект закону №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який є частиною медичної реформи.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV