Фракція "Батьківщина" вимагає першочергово розглянути питання щодо надання згоди на зняття депутатської недоторканності, затримання і арешту народного депутата Михайла Добкіна, а також питання щодо внесення змін до Державного бюджету. Натомість у парламенті відбувається політична гра, мета якої є підтримка законопроекту про Конституційний Суд України в обмін на неголосування за постанову щодо Михайла Добкіна.

 

Про це у коментарі INTV повідомив перший заступник голови фракції  "Батьківщина" Сергій Соболєв.

 

"Першим питанням ми вимагаємо розглянути проект постанови щодо надання згоди Верховної Ради України на зняття депутатської недоторканності, арешту і притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Михайла Добкіна. Далі ми пропонуємо розглянути питання про внесення змін і доповнень до бюджету, адже у нас є 30 млрд грн (...) які слід направити на освіту і охорону здоров'я, армію і всі інші ключові статті", - сказав він.

 

За словами народного депутата, таку позицію підтримують фракції "Самопоміч" і "Батьківщина", натомість інші фракції наполягають на розгляді питання Конституційного Суду і інших питань.

 

"У мене таке відчуття, що відбувається розмін: голосувати за потрібний для президента Конституційний Суд України і не голосувати за арешт Добкіна. Поглянемо, що відбудеться. Брудно, огидно, але це реалії парламенту", - наголосив парламентарій і додав, що в останній тиждень роботи парламенту відбувається "спроба розхитати і перевірити парламент".

 

Сергій Соболєв пояснив, що щодо депутатів, щодо яких голосувала Верховна Рада на зняття депутатської недоторканності, слід було підтримувати і надання згоди на арешт і затримання.

 

"Як можна за фактом корупції давати згоду на зняття недоторканності, але не давати згоду на затримання і арешт?", - обурено зауважив він.

 

Сергій Соболєв додав, що фракції "Батьківщина" і "Самопоміч" ініціюють внесення законопроекту, відповідно до якого "процедура зняття недоторканності, затримання і арешт буде значно спрощена".

 

"Парламент не пройшов іспит, бо якщо є розум і відповідальність - потрібно було голосувати всі подання, частина з яких - щодо затримання і арешту депутатів", - акцентував він.

 

Сергій Соболєв наголосив, що нині Верховна Рада України розглядає питання відповідно до затвердженого порядку денного, але "Батьківщина" і "Самопоміч" отримали обіцянку, що "бюджетне питання буде розглянуто о першій годині дня, а всі решті питань - пізніше".

 

Політик акцентував, що "Батьківщина" буде голосувати  за продовження сесії, якщо будуть винесені питання, які "дозволять зробити прорив, приміром - у медичній реформі". "Тоді ми будемо підтримувати продовження сесії, але ми не будемо підтримувати медичну реформу у нинішньому вигляді" , - сказав депутат.  

 

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV