Ініціаторами проекту рішення щодо імпічменту Президента є секретар та голова фракції "ВО "Батьківщина" у Київраді Тетяна Меліхова та Володимир Бондаренко.


Про це повідомляє прес-служба Київської міської «Батьківщини». 

 

На переконання депутатів «Батьківщини» Київради,  Верховна Рада України має прийняти новий Закон України "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України", який дозволить врегулювати процедуру усунення Президента України з  поста в порядку імпічменту.


"Імпічмент - єдиний спосіб притягнути Президента України до відповідальності. Проте імпічмент не є обвинуваченням у кримінальному порушенні, він є особливим видом юридичної, а не політичної відповідальності", - вважає голова фракції Володимир Бондаренко.


Саме тому депутати фракції «ВО «Батьківщина» пропонують Київраді звернутися до Верховної Ради України  з проханням прийняти відповідний закон. 
За повідомленням голови фракції Володимира Бондаренка, проект рішення «Про звернення Київради до Верховної Ради України щодо правового врегулювання процедури усунення Президента України з поста в порядку імпічменту» наразі розглядається постійними комісіями Київради та готується до включення в порядок денний найближчого засідання Київради.
"Сьогодні можливість оголошення Президенту імпічмент оцінюються політичними силами Парламенту, інтереси яких є часто протилежними. А Верховний Суд України в даному випадку наділений повноваженнями, які суперечать принципу незалежності суддів, зокрема їх безсторонності та підкоренню при здійсненні правосуддя лише закону, - пояснила секретар фракції Тетяна Меліхова.


Вона додала, що чинне законодавство містить низку  суттєвих недоліків, без усунення яких практична реалізація порядку усунення Президента України з посту малоймовірна і може бути визнана незаконною.  


Довідка:

Рішення про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту приймається Верховною Радою України не менш як трьома четвертями від її конституційного складу. Розгляду цього питання має передувати отриманням висновку Верховного Суду України про те, що діяння, у яких звинувачується Президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину. Раніше передбачалося, що такий висновок мав бути наданий спеціальною тимчасовою слідчою комісією ВРУ після розслідування. Комісія мала бути утворена з народних депутатів України, спеціального прокурора і спеціальних слідчих, завданням якого було проведення розслідування обставин щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину. 
Проте 2009 року Конституційний Суд України визнав Закон, яким створено комісію - неконституційним. Відповідно він втратив чинність. Ідеться про Закон України "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" від 15 січня 2009 року № 890-VI.