П'ять ключових застережень "Батьківщини" щодо пенсійної реформи були враховані, тому фракція підтримала законопроект №6614 щодо підвищення пенсій у першому читанні. Про це у кулуарах парламенту сказав кореспонденту INTV заступник голови фракції Сергій Соболєв.

"Після того, як нам це було гарантовано і головою комітету, і прем'єр-міністром, і всі наші 5 ключових поправок були враховані, ми проголосували за законопроект за основу і тепер будемо добиватись, щоб ці ключові поправки були в тілі закону у другому читанні" - сказав він.

За словами Соболєва, для "Батьківщини" принципово було те, що у проголосованому законопроекті зафіксоване збільшення пенсій з 1 жовтня для всіх пенсіонерів, а їхнє оподаткування для працюючих пенсіонерів скасовується. Крім того, відтерміновується на 5 років коефіцієнт, який дає можливість піднімати пенсії, незалежно від того, коли громадянин вийде на пенсію.
"Це дає право вже сьогодні піднімати пенсію щороку. Також фактично не буде жодного пенсіонера, і це прямо записано у постанові, щодо якого не застосують підняття пенсій" - зазначив народний депутат.
Також Соболєв підкреслив, що згідно з цим законом запроваджується "справедливий порядок": чим більший стаж роботи, тим вища пенсія.

Парламентар відзначив, що в умовах солідарної пенсійної системи за наявності дефіциту Пенсійного фонду, молоде покоління ще не один рік буде підтримувати пенсіонерів через пряму бюджетну дотацію.
"Ми не можемо кинути наших батьків, родичів, які вже на пенсії, які працювали на заводах, колгоспах, фабриках, у портах.. Але далі ми перейдемо на дворівневу пенсійну систему, коли відбуватиметься накопичення пенсійних внесків. Це шлях до серйозної пенсійної реформи" - підсумував С.Соболєв.