Закон "Про Конституційний суд", прийнятий вчора Верховною Радою, робить його повністю залежним від влади. Крім того, сам законопроект був проголосований парламентом за допомогою "кнопкодавства". Про це під час обговорення постанови про скасування вищезазначеного рішення сказав народний депутат від "Батьківщини" Іван Крулько, зазначивши, що фракція буде підтримувати її передає INTV.
"Конституційний суд узурпується, буде повністю керований з Банкової. Вчора під час ганебного голосування парламент, на жаль, дав можливість Конституційному Суду не посилити свої можливості, не стати більш незалежним, а навпаки перетворитись на обслуговуючий персонал проти інтересів українського народу" - сказав він.

Крулько, зауважив, якщо раніше Конституційний Суд приймав рішення всією колегією і були "запобіжники", зокрема, через особливу думку кожного судді КСУ, то тепер є можливість утворювати палати з чотирьох суддів, які "формуватимуться у ручному режимі і виноситимуть рішення, як увесь Конституційний суд".
"Вам здасться квіточками те, як у неконституційний спосіб повертали повноваження Януковича. Далі буде" - сказав народний депутат.
Народний депутат зазначив, що вчора вчергове був продемонстрований факт неперсонального голосування шляхом кнопкодавства.
"Те, проти чого виступала Революція Гідності, те, що всі обіцяли, коли заходили у цей сесійний зал, що кожен буде голосувати персонально" - обурився він.
"Єдиним позитивом" у цьому законі, на думку парламентаря, є те, що вдалось зберегти таємну процедуру обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, за що, зокрема, проголосувала фракція "Батьківщина".

Зазначимо, що парламент відмовився скасувати вчорашнє ухвалення закону "Про Конституційний суд", розглянувши два проекти постанови, що набрали лише 54 і 51 голос відповідно.

Тепер Голова Верховної Ради має право підписати відповідний закон про Конституційний Суд.