Представники Великої Британії і ЄС почали в Брюсселі перший раунд переговорів з питання Brexit, повідомляє Reuters.

За словами британського міністра з питань Brexit Девіда Девіса, справжні переговори про вихід Великої Британії з ЄС починаються тільки зараз.

"Для нас неймовірно важливо, що ми досягли непоганого прогресу... Тепер прийшов час приступити до роботи і успішно провести переговори", - додав він.

 

Координатор ЄС Мішель Барньє (праворуч) і британський міністр з питань Brexit Девід Девіс

 

У свою чергу, координатор ЄС щодо Brexit Мішель Барньє зазначив, що сторонам необхідно домогтися істотного прогресу в справі виходу Великої Британії зі складу союзу.

23 червня 2016 року британці на референдумі сказали "ні" збереженню Великої Британії у складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% громадян, проти - 48%. Шотландія і Північна Ірландія в основному проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс і Англія підтримали Brexit.

Велика Британія почала офіційну процедуру виходу зі складу ЄС, згідно зі статтею 50 Лісабонського договору, 29 березня 2017 року.

Прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що переговори про вихід країни з Євросоюзу будуть складними, враховуючи жорстку позицію, яку зайняли лідери ЄС з даного питання.

29 травня 2017 року Єврокомісія опублікувала ключові вимоги до Великої Британії в процесі виходу зі складу Євросоюзу. Основну увагу Брюссель сконцентрував на фінансових питаннях і на правах громадян.

В ЄС підрахували, що фінансові зобов'язання Великої Британії щодо ЄС стосуватимуться 74 європейських установ.

Відзначимо, що Єврокомісія офіційно не називала суму остаточного "рахунку" за вихід Великої Британії з ЄС.