Абсолютна більшість населення України підтримує рішення РНБО України про блокаду торгівлі з «ДНР/ЛНР», а також виступають за законодавче визнання непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей окупованими.

 

Про це під час прес-конференції повідомила Директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, презентуючи результати соціологічного дослідження.

 

«Що стосується рішення РНБО про блокаду торгівлі з «ДНР/ЛНР». Переважає підтримка - 47% опитаних сказали «за», а це половина населення. Але і «проти» досить багато - 37%. Регіональні відмінності - присутні. Найвища підтримка блокади - на Заході (66%), найнижча - на Сході, де вона становить 38%», - сказала вона.

 

За словами соціолога, щодо пропозиції законодавчого визнання непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей окупованими, то більшість українців - 55% сказали «за», 22% - «проти», але чверть опитаних не визначились щодо цього питання.

 

«Найвищий рівень підтримки блокади - закономірно на Заході (64%) та у Центрі (59%). Менше прихильників на Сході - 49% респондентів, а найменше прихильників на Півдні - 35%», - сказала Ірина Бекешкіна.

У дослідженні також йдеться, що політичне майбутнє самопроголошених «ДНР/ЛНР» 55% українців бачать у складі України на довоєнних умовах, а ще «кожен п'ятий респондент схиляється до можливості надання цим територіям більшого рівня автономії у складі України і близько 9% підтримали самостійне існування цих утворень або приєднання їх до складу Росії».

 

«Загалом порівняно з минулим роком скоротилася підтримка пропозиції надати більше прав нині непідконтрольним територіям. Найбільша підтримка надання автономного права територіям «ДНР/ЛНР» - на Сході (28%), але й там це меншість, більшість (47%) воліє, щоб ці території залишалися у складі України у довоєнному статусі», - наголошується у дослідженні.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV