Абсолютна більшість українців не відчула змін від використання додаткових коштів, які місцеві бюджети отримали протягом останніх років, про що сказали 55% респондентів. Разом із тим, більшість жителів об'єднаних територіальних громад досі не відчули змін умов життя, про що сказали 63% опитаних українців.

 

Про це йдеться у результатах опитування Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, які були презентовані у понеділок у Києві.

 

«Коли ми питали у людей, чи вони відчули якісь конкретні зміни від збільшення надходжень до місцевих бюджетів за 2015-2016 роки, то ми побачили, що абсолютна більшість - 55% - відповіли, що  не відчули ніяких змін. З іншого боку, ті, хто відчув позитивні зміни і негативні - їх було по 16%. Тут тривожний момент, кількість тих громадян, які відповіли, що відчули негативні зміни - зросла із 8 до 16%», - сказав під час презентації політичний аналітик Фонду «Демократичні Ініціативи» імені Ілька Кучеріва Олексій Сидорчук і додав, що разом із тим частка тих, хто відчув покращення умов життя, дещо впала - з 16% до 11%.

 

Серед тих, хто помітив позитивні зміни, 64% відповіли, що ці зміни стосувались покращення якості доріг. Також у цьому контексті, на думку респондентів, відбулось покращення благоустрою (30%), умов для проведення дозвілля (25%), роботи житлово-комунального господарства (23%) і роботи транспорту (20%).

 

А от найбільша частка тих, хто відчув зміни на гірше, вказали на зниження якості медичного обслуговування ­- 53%. Також у дослідженні йдеться, що в інших галузях, яких торкнулися негативні зміни, є турбота про соціально вразливі групи (44%), забезпечення громадян робочими місцями (39%).

 

За результатами дослідження, зріс рівень обізнаності громадян з процесом добровільного об'єднання громад. Так, 18% добре знають про об'єднання, а 56% - лише щось чули.

 

«При цьому серед мешканців об'єднаних громад частка тих, хто відчув покращення умов життя дещо впала - з 16% до 11%, а відсоток тих, хто відчув погіршення, трохи зріс з 9% до 12%. Більшість опитаних жителів об'єднаних громад - 63% - досі не відчули змін умов життя», - йдеться у дослідженні.

 

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV