Усе через політичне забарвлення статей, які їм інкримінують в Україні. «Інтерпол» навряд їх розглядатиме. Інша причина - формулювання, які використовуються у нашому законодавстві. Вони відрізняються від формулювань міжнародного гуманітарного права і формулювань, які є у кримінальному кодексі інших країн.
Таку думку висловив під час конференції у прес-центрі «Главкому» Олександр Сєдов, аналітик Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини, передає INTV.
За його словами, Україна переслідує іноземних найманців, які воюють на Сході країни, по статтям їх участі в терористичних організаціях, незаконних збройних формуваннях, порушення законів війни. Крім того, актуальною залишається стаття посягання на територіальну цілісність України.
«Ці статті, звісно, зручні для наших правоохоронних органів. В принципі, для того щоб переслідувати людину на території України не потрібно докладати надзусиль. Є факт - людина приймає участь в озброєному конфлікті, достатньо знайти у нього військовий квиток т.з. ДНР чи ЛНР і людину можна притягувати до відповідальності. Але для того щоб притягнути людину до відповідальності за межами України - цього малувато. Оскільки всі перелічені вище статті мають або політичний відтінок і «Інтерпол» навряд їх розгляне, або формулювання, які використовуються у нашому законодавстві відрізняються від формулювань міжнародного гуманітарного права і формулювань, які є у кримінальному кодексі інших країн», - пояснив фахівець.
Для прикладу він виокремив факт найму бійців.
«Найманцем називається будь-яка особа, яка отримує яку-небудь вигоду. Подібна практика є у більшості країн пострадянського простору. За міжнародним же правом аби довести, що людина була найманцем він має отримувати матеріальну винагороду, яка суттєво була б вищою за винагороду звичайного комбатанта та займати таку ж посаду і здійснювати ті ж дії.
Якщо Україна оголосить людину в розшук по статті найму, на жаль, навряд в інших країнах його визнають винним», - зазначив Олександр Сєдов.
Як відомо, у зоні проведення АТО окрім українців воюють росіяни, білоруси, казахи, вірмени, німці, словаки, серби та представники інших національностей.
Іноземці приймають участь в конфлікті та здійснюють масу злочинів з точки зору кримінального кодексу України - це вбивства, катування, захват полонених і саме на це, за словами експертів, слід більше звертати увагу українським правоохоронцям.